Gabloty informacyjne

Komunikat to niezwykle ważne narzędzie w stosunkach społecznych. Możliwość przekazu są wielorakie i stale ulegają zmianie. Technologia zrobiła w ostatnich latach olbrzymi rozwój powodując, że przekaz wiadomości jest łatwa, szybsza i może niezwykle szybko.
W zależności od rodzaju wiadomości którą staramy się przekazać i do kogo ją skierować wybieramy właściwą drogę przekazania.
Gabloty informacyjne to właściwy sposób na wymianę informacji. W tym miejscu zamieszczamy zwykle niewielkie komunikaty o treści kupię – sprzedam, szukam pracy czy oddam kota w dobre ręce. Zwykle gablota odróżnia się od siebie rozmiarem, sposobem wykonania i rodzajem surowca użytego do ich wytworzenia. W zasadzie widzimy je w każdym miejscu. W hipermarketach, na klatkach bloków mieszkalnych i na każdym terenie znajdziemy gabloty wolnostojące.
Spełniając swoją rolę dostarczają nam wiele potrzebnych informacji. Produkowane gabloty drewniane są wykonane z drzewa odpowiednio obrobionego. Niezwykle estetyczne w naturalnych kolorach są przeszklone a wnętrze mają wyściełane wykładziną materiałową lub płytą magnetyczną.
Innym surowcem przeznaczonym do produkcji jest aluminium, dzięki takiemu materiałowi gabloty aluminiowe stwarzają wrażenie lekkości.
Tak więc jeśli posiadamy np. zbędne rzeczy to naturalną koleją jest zamieszczenie zwięzłej informacji w formie ogłoszenia na ścianie gabloty.
W biurach, pokojach nauczycielskich, sekretariatach nagminnie jako instrument przekazu informacji wiszą tablice ogłoszeniowe, które pomagają w aktualnej wymiany informacji między pracownikami.
Wszystkie muzea posiadają gabloty na sztandar czy gabloty na puchary, w których są wyłożone ekspozycje i tą metodą zabezpieczane przed dewastacją i kradzieżą.
Z powodu warunków atmosferycznych gabloty zewnętrzne są wykonane z odpowiednich surowców odpornych na zróżnicowane temperatury w określonych sezonach roku, natomiast gabloty wewnętrzne umieszczane w budynkach nie wymagają takich rozwiązań produkcyjnych.

Własne przekazy wiadomości przesyłaliśmy zwykle pisząc listy. Tą tradycyjną drogę zastąpiła możliwość przekazania informacji mailowych. Sposób szybki i bez konieczności wyjścia z domu, przymusu zakupu znaczka i koperty oraz stania w długiej zazwyczaj kolejce.